Новини та події

Після початку нового будівельного сезону люди отримують низку цікавих пропозицій на покрівельні матеріали з приємними цінами та хорошою якістю. Металочерепиця є досить престижним покрівельним матеріалом, в якої є ряд переваг та достоїнств.

В металочерепиці є велика гама кольорів, яка забезпечує широкий вибір для майбутнього власника покриття. Плюсами металочерепиці є також те, що її легко монтувати. Довжина листа може бути навіть 6-8 м, при тому, що ширина може залишатися 1 м. Такі розміри забезпечують мінімальну кількість стиків і, отже, велику міцність і водонепроникність, а це, в свою чергу, гарантує надійність цього покрівельного матеріалу.

Сам матеріал достатньо легкий. Вага квадратного  метра металочерепиці – 4,5 кг (при тому, що вага керамічної черепиці сягає близько 38-40 кг/м кв).

Металочерепиця – довговічний матеріал. Використання черепиці на покрівлі почалося в 40-х роках минулого сторіччя. Її захисні властивості і покриття металочерепиці в ті часи були значно простіші, але навіть зараз такі покрівлі перебувають в хорошому стані, прекрасно виглядають та милують око госпадаря.

Металочерепицю виготовляють з холоднокатаної, гарячеоцинкованої сталі. Її стандартна товщина складає від 0,4 до 0,5 мм. Потім на лист із сталі наноситься пасивуючий шар, грунтовка і полімерне покриття (різне за хімічним сладом й кольоровою гамою), здатне протистояти температурним коливанням і впливу сонячних променів. Далі лист піддається профілізації і штампуванню згідно із заданими параметрами.

Завдяки технології багатошарового нанесення захисного покриття в процесі виробництва металочерепиці виробник вирішує питання довговічності матеріалу (близько 50 років), додатково його не обробляючи. Захисні якості полімерного покриття і товщина цинкового шару також добре відображаються на терміні придатності металочерепиці.

Важливо зазначити, що сталь – це матеріал, який легко піддається корозії. Тому його необхідно захищати від цього негативного процесу.  Оцинковане покриття на сьогоднішній день вважається  вже застарілим, але тим не менш, – дуже надійним способом захисту.  Саме це покриття впливає на термін служби і здатне продовжити життя металочерепиці аж у 1,5 рази. Ще одна впливова та не менш важлива складова – декоративний шар, в якості якого можуть виступати поліестер, пластизол і пурал.

Поліестер (товщиною 25 мкм) є досить економним покриттям на основі поліефірної фарби, що здатне протистояти корозії, стійке до атмосферних явищ, достатньо пластичне та стійке. Поліестер здатен встояти навіть при температурі до +120 ° С. Беручи до уваги всі переваги не варто не згадати і недоліки, зокрема: сприятливий до механічних ушкоджень, що суттєво впливає на транспортування. Тому, треба бути особливо обережним.

Матовий поліестер (товщиною 35 мкм) за своїми технічними характеристиками схожий на глянцевий поліестер, але має перевагу в тому, що він стійкіший до механічного і хімічного впливу. Має матову поверхню з ефектом світловідбивання, тобто, не створює відблиски.

Пурал (товщиною 50 мкм) – стійкий до хімічного, сонячного впливу, термічно стійкий, а також стійкий до перепадів температур. Ззовні поверхня пуралу має шовкову-матову текстуру, яка допомагає механічній стійкості.

Пластизол (товщиною 200 мкм) має найбільшу товщину покриття, може використовуватися навіть в агресивному середовищі. Основу цього покриття складає полівінілхлорид. Поверхня пластизолу схожа на шкіряний рельєф, тому покрівля без відблисків. Пошкодити таку поверхню неможливо.

Також важливим компонентом металочерепиці є її профіль. Усі моделі металочерепиці можуть відрізнятися кроками, малюнками чи глибиною профілю. Важливо зауважити, що покрівля виглядатиме краще та виразніше тоді, коли профіль буде більшим рельєфний.