Новини та події

Бажання зробити будинок красивим і респектабельним часом вступає в конфлікт з необхідністю залишитися в рамках бюджету. Дах складної форми з різними декоративними елементами, безумовно, виглядає дуже привабливо, але його встановлення вимагає додаткових витрат. Втім, грамотно обравши дахове покриття, їх можна звести до мінімуму. Цілий ряд аргументів свідчить на користь бітумної черепиці.

Гнучка черепиця – ще одна назва для м’якої бітумної покрівлі, обумовлена її фізичними характеристиками. Основу даного покрівельного матеріалу становить скловолокно, просочене бітумом (виконує роль тепло-, звуко- і гідроізоляції) і посипане базальтовою посипкою (гранулятом). Покрівельні гонти (пластини матеріалу) залишаються досить гнучкими і м’якими, тому розкроюють їх безпосередньо під час укладання, обрізаючи на місці спеціальним ножем. Це спрощує монтажні роботи і скорочує обсяг відходів.

На практиці це означає, що при укладанні покриття на дахах складної геометричної форми відходи складуть 5-10% (на даху простої форми – не більше 1-2%). Підгонка гонту легко здійснюється в різних випадках:
– Місця примикання до монтажних отворів, димоходів і вентиляційних шахт;
– Гострі кути між конструктивними ділянками покрівлі;
– Ендови;
– Ризаліти;
– Башточки з круглими або конічними дахами і інші декоративні елементи;
– Мансардні вікна;
– Слухові вікна, в тому числі вікна напівкруглої форми типу «бичаче око».

Гнучка черепиця дозволяє істотно заощадити на добірних елементах. Для всіх місць примикання, в розжолобках і на ковзанах використовують мембранний килим.

Жоден з матеріалів-конкурентів бітумної черепиці не може похвалитися такою гнучкістю, і в прямому і в переносному сенсі. Наприклад, відходи металочерепиці (порівнянної з бітумною по вазі і вартості), на дахах складної форми можуть скласти від 30 до 50% – що приводить до суттєвих фінансових витрат.
міцно зшита
Унікальна властивість бітумного покриття – самовулканізації – дозволяє значно скоротити витрати на монтаж покрівлі, витратні матеріали та оплату праці покрівельників. Бітумні листи просто укладаються внахлест (приховуючи при цьому капелюшки цвяхів), а подальше їх склеювання відбувається без додаткових зусиль, тільки від нагрівання сонячними променями.

Плавлячи і потім застигаючи, бітум надійно «споює» стики, утворюючи суцільне герметичне полотно з відмінною гідроізоляцією. У такого покриття є переваги навіть у порівнянні з більш дорогими матеріалами:
· Атмосферна волога не проникає між листами покриття, а значить, знижений ризик виникнення цвілі;
· Відсутність зазору між елементами не дозволить затримуватися на покрівлі частинкам пилу і насінню рослин (часта ситуація у пологих схилів);
· Не створюється ефект парусності, що підсилює навантаження на дахові конструкції.

Самовулканізація також сприяє економному витраченню покрівельного матеріалу навіть в самих «незручних» місцях.
Вагомий аргумент: невелика вага
При будівництві нового будинку обов’язково враховують вагу покрівлі. Бітумна черепиця, маса якої становить від 8,5 до 12 кг / кв. м (максимум – 25 кг / кв. м), надає мінімальне навантаження на несучі конструкції покрівлі і самої будівлі. З цієї причини, наприклад, для каркасних будівель рекомендується саме покриття з бітуму.

Гідно оцінять цю характеристику бітумного покриття і ті, хто зіткнеться з ремонтом або реновацією старої будівлі. Завдяки малій вазі для укладання бітумної черепиці не буде потрібно посилення крокв. Інші якості покриття – простота в розкрої і самовулканізації – також забезпечать легкість ремонтних робіт.
Як безпечно заощадити на покрівлі
При виборі покрівельного покриття варто відкинути сумніви і забобони, пов’язані з відносною дешевизною бітумної черепиці. Сучасне покриття з бітуму абсолютно надійне, довговічне і естетичне. Звичайно, це твердження справедливе лише для тих виробників, які вже зарекомендували себе на ринку покрівельних покриттів.