Новини та події

З приходом осені листя на деревах не тільки радують своєю яскравою палітрою фарб, але і доставляють чимало клопоту. Листя, гілки та сміття скупчуються на даху і в водсточних жолобах. Таким чином дощова вода не стікає і наражає на небезпеку фасад будівлі і водостічну систему. При прибиранні особливу увагу потрібно звернути не тільки на поверхню даху, але і на кріплення, місця примикання, воронки, жолоби і труби в системі водостоку.

Особливості догляду за бітумної покрівлею

Бітумна черепиця є дуже практичним і функціональним покрівельним матеріалом, відрізняється легкістю монтажу і простотою в обслуговуванні. Така покрівля не підлягає корозії, не змінює свою форму під механічними діями. Довгий термін служби даху без капремонту можливий в разі належного періодичного догляду за покрівлею.

У міжсезоння, як правило, здійснюється очищення покрівлі від гілок, листя та іншого сміття. Для цього можна скористатися м’якою щіткою і водою. Іноді на поверхні покрівельного матеріалу з’являється дрібна рослинність, лишайник, мох. Існують спеціальні засоби для очищення покрівельної поверхні від забруднень.

Особливості догляду за водостоком

Відомо, що виробники сучасних водостічних систем всіляко намагаються зробити своє обладнання простим в обслуговуванні, а також високотехнологічним. Однак будь-яка водостічна система вимагає догляду, що дозволяє збільшити її термін служби, а також підтримати привабливий зовнішній вигляд.

Восени бажано очистити водостоки від нагромадженого сміття: гілок, листя, піску, хвої. Для захисту лотків бажано використовувати решітки, які захищають канали від попадання великого сміття. Засмічення водостоку є причиною того, що вода переливається через краї жолобів, а це, в свою чергу, веде до деформації цоколя і фундаменту, а також інших проблем. Застояна вода часто стає причиною деформації жолоба.

«Зимові» правила догляду за дахом

Взагалі сніг з покрівлі з м’якої черепиці видаляти не варто. Єдине, коли в цьому може виникнути необхідність, – це дуже засніжені зими. Снігові замети – сильне навантаження на кроквяну систему. І якщо маса снігу дійсно занадто велика, це може привести до деформації покрівлі. При проведенні робіт з очищення даху від снігу ми не рекомендуємо видаляти весь сніговий покрив, залишайте захисний шар в 10-20см. Видаляючи сніг, стежте за тим, щоб не пошкодити поверхню покрівлі. Не знімайте лід механічним способом (для цих робіт не підходять такі інструменти як лом, сокира, металеві лопати), зіскрібаючи або розколюючи його, це загрожує порушенням покрівельного покриття. Як інструмент застосовується тільки пластикова лопата, або скребок. Прибираючи сніг у примикань і парапетів, необхідно не забувати про те, що дуже легко пошкодити вертикальну гідроізоляцію. Щоб цього уникнути, слід зчищати сніг не до самої стіни, а обмежитися 50 см снігу відступу від стіни.