Новини та події

Бітумна або м’яка черепиця використовується для облаштування покрівлі різної конфігурації. Цей матеріал корисний під час монтажу конструктивно складних дахів. Зараз пріоритетним вибором гнучку черепицю робить унікальний набір характеристик, обумовлений використовуваними у виробництві матеріалами і технологіями.

Переваги м’якої покрівлі:

  1. Стійкість до появи різних дефектів, в тому числі корозії, грибка і ділянок гниття.
  2.  Відмінні звукоізоляційні властивості.
  3.  Економія матеріалу під час монтажу (невелика кількість відходів).
  4. Стійкість до електрики і хімічних речовин.
  5. Простота в експлуатації. Мінімальні витрати на ремонт, модифікацію і обслуговування.
  6. Приємний дизайн, який не змінюється під впливом навколишнього середовища.

На вибір гнучкої черепиці впливає не тільки перерахований вище набір переваг. Врахувати рекомендується також умови монтажу. Краща бітумна (гнучка) черепиця підходить для будівництва похилого даху, кут нахилу якої перевищує 12 градусів. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з гідроізоляцією, уникнути яких допоможе тільки монтаж додаткових ізоляційних матеріалів.

Поради будівельників: як правильно вибрати бітумну черепицю

Будівельники, які професійно займаються покрівельними роботами, можуть дати кілька корисних порад з приводу вибору черепиці. Їх рекомендації дозволять визначитися з вибором конкретної моделі будматеріалу. Схема виробництва гнучкої черепиці універсальна. Виріб складається з декількох компонентів, основним серед яких є спеціальне полотно зі скляних ниток, просочене бітумом.

Перед тим як вирішити яку м’яку черепицю вибрати для зведення покрівлі, необхідно перевірити склад матеріалу. Склополотно застосовується в якості армуючої конструкції, покритої мінеральної крихтою або гранулятом (посипання з подрібненого базальту). Кожен з перерахованих інгредієнтів виконує конкретну функцію. Склополотно забезпечує оптимальну щільність, тоді як бітум з полімерними добавками підвищує морозостійкість і еластичність.

Для складного монтажу яка бітумна черепиця краще?

Зміна модифікації бітуму коригує і загальні параметри черепиці. Наприклад, використання стирол-бутадієн-стиролу або штучного каучуку значно підвищує стійкість до ультрафіолетового випромінювання і перепадів температури. Покрівля, в монтажі якої використовувався такий матеріал, прослужить довше. Переймаючись питанням про те, як вибрати м’яку черепицю, необхідно також вивчити технологію виробництва матеріалу.

Домішки з базальтового грануляту теж впливають на експлуатаційні властивості виробу. Раніше для зовнішнього шару використовувався сланець, який поступається бітуму з цілого ряду показників. Природні властивості цієї добавки дозволяють значно підвищити термін служби черепиці, поліпшивши захист від УФ-променів, опадів і механічних пошкоджень. Подрібнена базальтова порода забезпечує приємний дизайн виробу.

Поетапний вибір бітумної черепиці

Щоб вибрати бітумну черепиці, досить врахувати параметри покрівлі та умови місцевості, де такий матеріал планується активно використовувати. Далі залишиться тільки вивчити опис кожного продукту. Характеристики вибраних виробів повинні відповідати висунутим вимогам. Наприклад, в регіонах з жарким сонячним літом варто застосувати гнучку черепицю, виготовлену з використанням СБС бітуму і базальтового грануляту.

Для покупки матеріалу м’яка черепиця як вибрати, яка краще, поради, і які є рекомендації, – варто вивчити заздалегідь. Після складання плану покрівельних робіт і придбання виробів, змінити тип черепиці буде неможливо. Хоча для монтажу м’якої покрівлі не потрібні спеціальні інструменти, інсталяційний комплект передбачає використання вологостійкої фанери або стружкових плит.

Для яких цілей і яку м’яку покрівлю вибрати?

Гнучка черепиця підійде для складних покрівельних робіт, коли потрібно звести багатоелементний дах незвичайної форми. Матеріал підходить також для ремонтних і реставраційних робіт. Через свій дизайну така покрівля відмінно виглядає в екстер’єрі заміської нерухомості. Перед тим, як вибрати бітумну черепицю, рекомендується визначити також оптимальний комплект виробів для оздоблення фасаду.

Бітумна черепиця – порівняно дешевий покрівельний матеріал, який підходить для дахів не тільки житлових будинків, але і різних громадських або навіть промислових будівель. Економія на етапі монтажу (в середньому кількість відходів не перевищує 5%) і обслуговування робить м’яку покрівлю відмінним вибором для будівництва бюджетної нерухомості.

Черепиця невибаглива під час експлуатації. В середньому термін її служби становить понад півстоліття, але деякі виробники запевняють, ніби їх товари здатні прослужити 100 років. Такі заяви не голослівні, оскільки перед випуском на ринок черепиця проходить ряд тестів. Як і будь-який інший будівельний матеріал вона перевіряється на стійкість до різних факторів. Колір листів черепиці не вигоряє під сонцем, а на поверхні матеріалу не виникають тріщини і потертості навіть через кілька десятиліть після монтажу.